Gif,
Practice prices are dictated by NJMP management. Looks like $65/day from what I see on their website. The expense of running a race vs. running a practice facility aren’t necessarily comparable, but there is a bit of planning left to be worked out in order to figure out all of those details. Hang in there, we’re working hard to organize a series that we think will be fun, competitive, and a great racing environment.
-Chris